25 cze 2012

Gołąbki ślubne *1

"Starożytna wiedza przyrodnicza mocno podkreśla takie cechy gołębi jak prostota, miłość, niewinność i łagodność. Mówiono, że jeżeli umrze jedno z parki gołębiej, osierocony partner nie szuka nowego związku i pozostaje samotny aż do śmierci. Odnosi się to zwłaszcza do turkawek. Ich łagodne gruchanie odgrywa też pewną rolę w symbolice, wyraża mianowicie tęsknotę i szukanie pomocy." WWW.KALENDARZSLUBNY.PLWzór Lanarte chwilowo odstawiony został na półkę a na tamborek wskoczyła pamiątka z okazji 40-lecia ślubu.

Bardzo, ale to bardzo miło mi się haftuje ten wzór  :)
Myślę, że już niedługo będę się mogła pochwalić skończonym obrazkiem :):)

15 cze 2012

Lanarte - Kobieta z książką

Czytanie książki jest, przynajmniej dla mnie, jak podróż po świecie drugiego człowieka. Jeżeli książka jest dobra, czytelnik czuje się w niej jak u siebie, a jednocześnie intryguje go, co mu się tam przydarzy, co znajdzie za następnym zakrętem.  JONATHAN CARROLL 'KRAINA CHICHÓW'Zgodnie z obietnicą pojawiam się z nowym haftem.
Jest to wzór od Lanarte roboczo zatytułowany przeze mnie jako 'kobieta z książką'.


Stan sprzed ok 5 dni:A tak wygląda w chwili obecnej:Byłoby więcej gdyby nie mój błąd - oparcie za kobietą jest inne na pierwszym zdjęciu.
Z roztargnienia (robiłam podczas meczu :P) zrobiłam wszystko 1 nitką a jak się później okazała miały być robione dwoma.

I tak sprułam kawałek i robiłam jeszcze raz - ale tak to jest jak się z równą uwagą robi 2 rzeczy na raz :P

7 cze 2012

Pamiątka ślubna

"Małżeństwo czyni z dwóch przerywanych linii jedną całą, daje zajęcie dwóm istnieniom żyjącym bez celu i podwaja ich siły do pracy; daje dwóm poszukującym naturom sens życia i coś, dla czego warto żyć." MARK TWAIN


Wymęczone ale jakże (małoskromnie) śliczna pamiątka ślubna.
Egoistycznie i z prawie 2-letnim poślizgiem - moja własna pamiątka.

Powstawała przez ok 2 miesiące i tylko w dzień, ponieważ przy sztucznym świetle haftowanie na czarnej kanwie jest dość męczące i uciążliwe.
A w szczegółach:Jeszcze tylko pranie, prasowanie i można rozglądać się za ramką do oprawy :)

Kolejna robótka na tamborku już czeka - tym razem wzór Lanarte.